Aydın Büyükşehir Belediyesi Sarı Otobüslerin kalkış saatleri, seferleri ve güzergahları hakkında bilgiler bulabilir, saatler, fiyatlar ve şikayetler hakkında yorum yapabilirsiniz.

Aşağıdan otobüs numarası seçiniz!

Sarı Otobüs Hizmeti Verilen İlçelerimiz

Aydın’dan Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar ilçelerine yapılan seferlere ait kalkış saatlerini öğrenebilirsiniz. Otobüs fiyatları hakkında bilgi bulunmamaktadır.

İçeriğimiz sürekli güncellenmektedir, tüm sarı otobüs saatleri en güncel haliyle eklenmektedir.

Kaynak: https://twitter.com/ozlem_cercioglu/status/1119269758061502464

Sarı Otobüslerin Güzergah Bilgisi

Efeler Merkez Sarı Otobüs Güzergah ve Yol Haritası Görseli
Efeler Merkez Sarı Otobüs Güzergah ve Yol Haritası Görseli

Otobüsüm Nerede Takip Uygulaması İndirin!

Aydın’da kullanıma başlayan sarı otobüslerin nerede olduğunu, saat kaçta hareket ettiğini haritadan takip etmek mümkün. Özellikle hareket saatlerini takip edemeyen kullanıcılar içi oldukça faydalı olan bu uygulama Asis Otobüsüm nerede uygulaması.

11.12.2015 tarihinde hizmet vermeye Aydında toplu taşıma amacı ile kullanılan ve Aydın halkı tarafından sarı civciv olarak tabir edilen sarı otobüsleri telefonunuzdan ya da tabletinizden haritada nerede olduğunu anlık olarak görebilir ve canlı olarak takip edebilirsiniz. Aynı zamanda hareket saatlerini, durakları, kart bakiyesini, kart dolum merkezlerini de görebileceğiniz bu uygulamayı telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Otobüsüm nerede uygulamasından görüntüler

Aydın sarı otobüsüm nerede takip uygulaması

Uygulamayı Andorid ve İOS cihazlar için indirdikten sonra kullanması oldukça basit. Tek yapmanız gereken Asis mobil uygulamasını çalıştırmak ve “Otobüsüm nerede” butonuna tıklamak. Daha sonra karşınıza çıkacak olan menüden Aydın ilini seçmek ardından binmek istediğiniz hattı seçmek. Bu işlemi yaptıktan sonra seçmiş olduğunu hatta ait tüm otobüsleri harita üzerinden takip edebilir, otobüsünüz nerede öğrenebilirsiniz. Hareket saatlerini ve diğer bilgileri öğrenmek için diğer menüleri kullanabilirsiniz.

Uygulamayı Aydın’da kullanabileceğiniz gibi Asis’in hizmet verdiği bir çok il ve ilçe içinde kullanmanız mümkün. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Android telefonlar için indir

IOS (iPhone) telefonlar için indir.

Sarı otobüsler çalışıyor mu? Hizmete açıldı mı?

Bildiğiniz üzere tüm dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) hastalığından dolayı sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle sarı otobüslerin çalışma saatleri değişmişti. Mayıs ayının sonunda alınan kararla tekrar normal çalışma saatlerine geri dönen sarı otobüslerde, yolculuk yapabilmek için bazı kuralların uyulması zorunluluğu getirildi.

Sarı otobüs ile yolculuk yapabilmek için gereken kuralları soru cevap şeklinde sizlerle paylaşmak istedik.

Sarı otobüsler çalışıyor mu?

An itibariyle sarı otobüsler normal saatleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

Sarı otobüsler 65 yaş üstü yolcu taşıyacak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı belediyeler 65 yaş üstü kişilerin ücretsiz taşımadan faydalanamayacağını bildiriyor. Bu konu hakkında Aydın Büyükşehir Belediyesinin 444 40 09 numaralı telefonunu arayarak bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Otobüslerde maskesiz yolculuk yapmak yasak mı?

Sağlık bakanlığının konu hakkındaki uyarılarını, toplumun ve kendi sağlığınızın önemi için otobüslere maskesiz binmemenizi öneriyoruz.

Sarı otobüsler ne kadar yolcu taşıyabilecek?

Toplu taşıma araçlarındaki yüzde 50 kuralına sarı otobüsler de uyacak. Oturma düzeninin bir boş bir dolu ve çapraz şekilde olması öneriliyor.

Sarı otobüs fiyatlarında değişiklik var mı?

Şu an için eski tarifeden yolculuk yapılıyor. Herhangi bir ücret değişikliğinde bu konuyu sizlere bildirmeye çalışacağız.

Sarı otobüs saatleri yanlış mı?

Sarı Otobüs Saatlerimizde bir hata görürseniz lütfen yorum yazarak bizi bilgilendiriniz. Yorum yazmak istemiyorsanız güncel saatleri iletişim adresinden bize iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Şikayet Adresleri

Sarı Otobüs Şikayet Hattı için buraya tıklayın.
Hızlı Çözüm Merkezi: 444 40 09
Facebook sayfasıTwitter adresi

Sarı Otobüs Kalkış Saatleri

Aydın Büyük Şehir Belediyesi Sarı Otobüs Saatleri hakkında bilgi almak için dokunun.

5 yorum

Görüş belirt
    • Merhaba Ayşe, bu konuda şu ana kadar herhangi net bir tarih belirtilmedi. Covid-19 süreci devam ettiği sürece sağlık çalışanlarına ulaşımın ücretsiz olacağı düşüncesindeyiz. Fakat henüz böyle kesin bir bilgi yayınlanmış, ya da herhangi bir tarih belirlenmiş değil.

  1. Bizler 65 yaş üstü vatandaşlar olarak Nazilli’den ADÜ Hastanesine gitmekte güçlük çekiyoruz. Sarı otobüslerde itelenip, kakalanıp, hor gorülüyoruz, indiriliyoruz. Bu durum ne zaman bitecek?. İndirim kartını kullanmaktan vazgeçtik, TAMKART (AYKART) ile binebilir miyiz? Bir açıklama göndermeniz rica ediyoruz.
    65 yaş üstü vatandaşlar olarak Nazilli’den ADÜ Hastanesine gitmekte güçlük çekiyoruz. Sarı otobüslere binebilir miyiz? İndirim kartlarımız geçerli midir? Geçerli değilse de bile AYKART TAMKART ile binebilir miyiz?

    • Merhaba, Aykart ile indirimli bir şekilde yolculuk yapıp yapamayacağınız konusunda 444 40 09 numaralı Hızlı Çözüm Merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Sarı Otobüsler içerisinde sizlere rahatsızlık verecek tüm konuları “Sarı Otobüs Şikayet” bölümünden iletebilir yine 444 40 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0