2 - 194
Aydın Elit Kız Yurdu

Her odada duşa kabin, hilton lavabo, tuvalet, sprit klima, kalorifer,buzdolabı  ve alt yapısı hazır istenildiğinde TV kullanımına açık kablolu yayın mevcuttur. 6 kat öğrenci yatakhanesi geriye kalan 5 kat öğrenciye hizmet birimidir. Kız yurdumuzun odaların hepsinde sıcak ve soğuk özellikte split klimalar, her bir öğrenci için gardırop, şifoniyer, komedin, çalışma masası bulunmaktadır. Uyandırma servisimiz mevcuttur.  Odaların tabanları birinci sınıf laminant (otel tipi) parke ile döşenmiş ve 24 saat sıcak su olanağı sağlanmıştır.

Yemekhane bölümünde açık teras da bulunmaktadır. Öğrencilerimize istedikleri takdirde yazın açık teras kullanılarak tüm Aydın bölgesini terastan izleme olağanı sunmaktayız. Yemekhanemizde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olarak haftanın 7 günü sunulmaktadır. Etüt salonumuzun toplam alanı 750 m2 den oluşmaktadır. Yine bu katta 600 m2’lik bir terasımız mevcuttur. Kız öğrenciler çalışma esnasında bu terastan faydalanabilmektedir.

Etüt salonunda çalıma masaları 1–3–5 kişilik ve gruplar halinde çalışmalar için 8’er kişilik masalar mevcuttur. Öğrencilerimizin internetten faydalanabilmesi için internet kaffe oluşturulmuştur. İsteyen kız öğrencilerimiz bu bilgisayarlardan yaralanabilecektir. Etüt salonu içinde kütüphane bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize ücretsiz spor salonu hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıca; Binada kız öğrencilerin vakit geçirip dinlenebileceği 350 m2’lik Aydın İl sınırları içerisinde bulunması güç güzellikte kafeterya ve TV salonu bulunmaktadır. Çamaşırhanede yıkama ve kurutma makinaları mevcuttur. Bina girişinde lobi ve kabul yeri, danışma ve güvenlik bankoları bulunmaktadır.