Fenerbahçe – Aydınspor Maçı 1-6

Bu günden tam 28 yıl önce Aydınsporumuz, Türkiye Liglerinin en üst seviyesi olan Türkiye 1. Futbol Ligi’ndeki ilk karşılaşmasına çıkmıştı. Rakip Fenerbahçe Spor Kulübü’ydü. Tüm spor kamuoyu, Türkiye 1. Futbol Ligi’ne yeni yükselen bir ekibin Fenerbahçe karşısında hiçbir şansı olmadığını düşünüyordu ancak 1990-1991 Sezonu 1. lig 1. hafta maçında Aydınsporumuz, güçlü rakibi karşısında tarihi bir zafer alarak herkesi etkilemeyi ve şaşırtmayı başarmıştı. 6-1’lik bu galibiyetimiz, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Liglerinde kendi evinde aldığı en ağır mağlubiyettir ve bu ünvan değerini korumaktadır.

1990-1991 sezonunda büyük umutlarla Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirilen Hiddink, yeni takımıyla Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki ilk sınavına, ligin yeni takımı Aydınspor karşısında çıkmıştı. Tarihinde ilk kez Birinci Lig maçına çıkan Aydınspor karşısında Fenerbahçe’nin rahat bir galibiyet alacağını düşünenler çoğunluktaydı. Fakat kimsenin beklemediği bir performans ortaya koyan Ege temsilcisi, Fenerbahçe filelerine yolladığı ”yarım düzine” golle 6-1 galip gelirken, kendi tarihinin en önemli başarısını kazanıyor, rakibine de Birinci Lig tarihinde kendi sahasında en farklı yenilgisini yaşatıyordu.

26.08.1990 15:30 tarihinde oynanan Fenerbahçe 1 – 6 Aydınspor maçı

Editör İlhan

1984 yılında doğdu, ortalama 20 yıldır internet ile ilgili bir çok alanda çalışmalar yaptı. Bu süreçte edindiği tecrübeleri, doğduğu ve büyüdüğü yer olan Aydın için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.