Aydın’da sokağa çıkma yasağı ile ilgili tüm bilgiler

ayinda sokaga cikma yasagi

Tüm dünyayı etkisi alan Covid – 19 diğer bir adıyla korona virüs salgını nedeniyle bir kaç aydır hayatlarımız çok değişti. Gerek insanların kendi sağlıklarını riske atmamak için aldıkları kararlar gerekse kanuni kısıtlamalar rutin etkiledi. Bu akşam yani 10 Nisan 2020 tarihinde yapılan açıklama göre de belirli şehirlerde 48 saat sokağa çıkma yasağı getirildi. Aydın’da bu şehirler arasında. Tabii ki bu karar biri çok soruyu da beraberinde getirdi. Bu yazımızda Aydın’da Covid – 19 yani Koronavirüs dolayısıyla alınan sokağa çıkma yasağı sırasında marketler açılacak mı, fırınlar kapalı mı olacak yoksa hizmet vermeye devam mı edecekler, resmi kurumlar açık olacak mı, evden bir kişi mi dışarı çıkacak gibi bir çok soruya cevap vermeye çalışacağız.

Aydın’da sokağa çıkma yasağı ne kadar sürecek?

Koronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması ile 30 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Aydın ve ilçeleri de bu açıklamanın içerisinde yer alıyor. Sokağa çıkma yasağı 10 Nisan 2020 saat 00:00 itibariyle başlayacak ve tam olarak 2 gün sürecek. Yani sadece hafta sonunu kapsayacak. Ancak uzatılacak mı yoksa bu şekilde devam mı edecek tam olarak belli değil, şimdilik sadece 48 saati kapsadığı biliniyor.

Aydın’da fırınlar açılacak mı?

Tabii ki herkesin en çok merak ettiği konu ekmek alıp alamayacağı. Koronavirüs nedeniyle Aydın ve beraberinde 30 ilde alınan sokağa çıkma yasağı kararından sonra herkes sokaklara döküldü ve özellikle ekmek almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Soframızın olmazsa olmazı temel gıdamız ekmek özellik bu tür krizlerde kendimizi güvende hissetmemiz için önemli. Aydın’da fırınlar koronavirüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağı sürecinde açık olacak ve ekmek satışı devam edecek. Ancak herkes tedbir amaçlı stok yapmak isteyeceklerdir ve bu insanların ekmek bulmak konusunda sıkıntı çekmesine neden olabilir. Sabah erken saatte alamıyor olsanız da öğleden sonra ve takip eden saatlerde mutlaka ekmek gelecektir, paniğe yer vermemeli ve ihtiyacımız kadar ekmek almaya özen göstermeliyiz.

Sokağa çıkma yasağı sürecinde marketler açık olacak mı?

Koronavirüs sürecinde en gündemde olan ürün maske ve kolonyadan sonra tuvalet kağıdıydı. Sokağa çıkma yasağı kararından sonra en fazla talep edilen ürünler arasında yine tuvalet kağıdı var. Sadece tuvalet kağıdı değil marketlerden bir çok ihtiyacımızı karşılıyoruz ve bu süreçte marketlerin açık olup olmadığını merak ediyoruz.

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemler genelde sıkı değil kısıtlama tarzında oluyor. Bunun için marketler ve temel gıda satışı yapan diğer kurumlar açık olacak. Ancak kısıtlama olduğundan dolayı yine ekmekte olduğu olduğu gibi stok problemleri yaşanabilir.

Evden bir kişi mi çıkacak?

Aydın’da alınan sokağa çıkma yasağının tam olara detayları elimize ulaşmamış olsa da temel ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız esnekliğin sağlanacağı yönünde duyumlar mevcut. Bunun için gerekçe belirttiğimiz sürece markete gidebilir ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz.

Bu gönderi, kolay içerik formumuzla oluşturuldu. Siz de içerik gönderin!

Bildir

Editör Gökhan Oğlakçıoğlu

İnternetin Türkiye'ye geldiği tarihden beri çevrimiçi. Yeni şeyler keşfetmeyi ve bunlar ile ilgili içerik üretmeyi seviyor. Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışıyor, evli ve iki çocuk babası.

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    İçeriği sevdiniz mi?