İncirin Faydalarını Listeledik

Vücudun birçok hastalığa ve olumsuzluğa karşı önlem ve tedbir alması için tüketilmesi tavsiye edilen meyvelerin en başında gelen inciri sizler için araştırıp listeledik.

Hem kuru hem de taze olarak tüketilen ve dutgiller familyasında bulunan bir meyvedir. İncir Dünyada en çok Türkiye’de yetiştirilmektedir. Ayrıca Aydın ili Dünya’nın incir ihtiyacının %60 kadarını tek başına karşılamaktadır. Osmanlı Devletinden günümüze kadar mutfak kültürümüzde varlığını korumuştur. 100 gram taze incirde 63 kilokalori bulunurken, 100 gram kuru incirde 284 kilokalori bulunmaktadır.

İncir A, B1, B2, C vitaminleri ile kalsiyum, demir, fosfor, manganez, sodyum ve potasyum bakımından oldukça zengin bir meyvedir. 2 Adet taze incir yerseniz 1 bardak taze süt içmiş olursunuz, dolayısıyla 2 incirin içinde bulunan kalsiyum miktarı 1 bardak süte eşittir. İnciri her yaş grubundan insan tüketebilirken özellikle yeni gelişen çocuklar, hamile ve emziren kadınlar, menopoz sonrası kadınlar ve yaşlıların tüketmesi tavsiye edilmektedir.

Hem yaşı hem de kurusu rahatlıkla tüketilen incirin faydalarını hep birlikte öğrenelim.

Yaşlanmaya karşı etkili

Yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız her gün düzenli olarak 2 adet incir tüketmenizi öneriyoruz. Yüksek derecede anti oksidan içeren bu meyve vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmaya ve bozulmaları geciktirmeye yarıyor.
, İncirin Faydalarını Listeledik

Hamile kalmayı kolaylaştırıyor

Hamile kalmak istiyorsunuz fakat yumurta sayınız az, bu durumda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği kuru incir küründen faydalanabilirsiniz.
, İncirin Faydalarını Listeledik

Report

İçeriği sevdiniz mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

14 Maddeyle Aydın’ın Güzide İlçesi Söke

İncirliova Tarihçesi