Zeybek Oynayıp Gönlümüze Taht Kurmuş Ünlüler

Zeybek Oynayıp Gönlümüze Taht Kurmuş Ünlüler zeybek oynayan unluler aydin

Şüphesiz ki Efelerin dansı olan Zeybek bir erkeğe en çok yakışan danstır. Günümüze kadar Zeybek oynayarak akıllarda iz bırakan ünlüleri sizler için sıralayıp listeledik.

Seçkin Özdemir

Seçkin Özdemir Acı Aşk dizisinde oynadıı Zeybek ile listemize girmeye hak kazanan kişilerden.
Seçkin Özdemir

Şükrü Özyıldız

Şeref Meselesi dizisindeki rol arkadaşı Bursin ile oynadığı zeybek halen izleniyor. İki sanatçının bu oyunu “Jönlerin Savaşı” olarak nitelendiriliyor.
sukru-ozyildiz

Gürkan Uygun

Kurtlar Vadisi dizisinde rol alan Gürkan Uygun diziden ayrılmadan önce Harmandalı oynamıştı. Bu şekilde ayrılışı büyük yankı uyandırmıştı.
gurkan-uygun

Kadir İnanır

1997 yılında Dila Hanım filminde rol alan Usta Aktör Kadir İnanır yakasına astığı Kırmızı karanfil bir yana, oynadığı Zeybek ile gönüllere taht kurmuştu.
kadir-inanir

Erkan Petekkaya

Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın filmi Dila Hanım’ın,günümüz versiyonunda Petekkaya,Kadir İnanır’ı taklit etmiş ve zeybek ona daha çok yakışmıştı.
erkan-petekkaya

Sinan Tuzcu

Atatürk’ün hayatı konulu Veda filminde Atatürk’ü canlandıran Sinan Tuzcu, Selanik’in göbeğinde zeybek oynadı ve tam not almıştı. Bakınca duygulanmamak elde değil.
sinan-tuzcu

Tuncel Kurtiz

Ramiz Dayı kızını evlendiriyordu ve Ezel ona “Ramiz Zeybeği’ni görsün herkes,hadi dayı” diyordu.
tuncel-kurtiz

Kenan İmirzalıoğlu

Şüphesiz ki bunca zamana kadar zeybek oynamak en çok ona yakışıyordu.Deli Yürek’te Miroğlu karakterini canlandırırken,rolüne ve kişiliğine çok uymuştu.
kenan-imirzalioglu

Burak Özçivit

Son dönemin efesi.Özçivit,zeybeği o kadar iyi oynuyor ki,her rol aldığı film ve dizide zeybek oynamadığı sahne yok.Hatta ve hatta,Beyaz Show’da canlı yayındayken bile oynamıştı.Son jönümüze gerçekten çok yakışıyor.
burak-ozcivit

Mustafa Kemal Atatürk

mustafa-kemal-ataturk-zeybek-efe
Atatürk, gerçek bir efeydi. Son balosuna katılıyor ve hayranı olduğu harmandalıyı son kez oynuyordu. Zeybeği o kadar iyi oynuyordu ki ardından ”Sarı Zeybek” adlı belgesel çekildi. O belgeseli izledikçe, duygulanmamak elde değil.

Bu da bonus videomuz

Editörlerimiz tarafından hazırlanan bu videoyu izlemeye doyamayacaksınız.

Report

Editör Aydinda.com

Aydinda.com temel profilidir, bu profil herhangi bir şahısa ait değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.