En Güzel Neşet Ertaş Türküleri

, En Güzel Neşet Ertaş Türküleri

1938 Yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde gözlerini dünyaya açan Türk halk ozanı, Usta Sanatçı Neşet Ertaş, abdallık geleneğinin son büyük temsilcisiydi. 1957 – 2012 Yılları arasında etkin olarak yaptığı Türk Halk Müziği çalışmaları ile Türkiye’nin dört bir yanında hızla sevilerek dinlenen bir ozan haline geldi. Yaşar Kemal, Ertaş’ı “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırmıştı. Gelin hep birlikte bu usta sanatçının en çok dinlenen güzel Türkülerini listeleyelim. 

Türkülerin orjinal kayıtları ve listesi, onaylı youtube kanalı adresinden edinirseniz, gelirini daha iyi yerlere göndermiş ve Neşet Ertaş’a sahip çıkmış oluruz.

Youtube Kanalı : https://www.youtube.com/channel/UCkPW9vyAZ0kUSs3P87ov5ww

#1 Neşet Ertaş – Ayaş Yolları

Bir konserinden dönerken yol kenarında konaklamış insanlara kazandığı parayı yanındaki arkadaşıyla gönderip onların daha fazla ihtiyacı vardı diyerek Allah'ın ihtiyacdan fazlasını verin emrini yüreğine sindirmiş, artık hazırım gardaş diyerek ölümü tevekkülle karşılayacak kadar olmuş, sanatının estetiğiyle insanlıkta yükselen, biz kulların hiçbir zaman anlayamadığı tevazu kumaşıyla yüreklere dokunan kişidir Neşet Ertaş.

- Mustafa Özçelik

#2 Neşet Ertaş – Bir Ayrılık Bir Yoksulluk

Vara vara vardım şu kara taşa

Yazılan geliyor sağ olan başa

Aman aman aman aman oy

Beni hasret ettin dosta kardaşa

Bir ayrılık bir yoksulluk biri de ölüm

Aman aman aman aman oy

Nice sultanları tahtan indirdi

Nicesinin gül benzini soldurdu

Aman aman aman aman oy

Nicesini dönmez yola gönderdi

Bir ayrılık bir yoksulluk biri de ölüm

Aman aman aman aman oy

Bu gönderi içerik oluşturma aracımız ile oluşturuldu. Siz de oluşturun!

Bildir

Newbie

Editör İlhan

1984 yılında doğdu, ortalama 20 yıldır internet ile ilgili bir çok alanda çalışmalar yaptı. Bu süreçte edindiği tecrübeleri, doğduğu ve büyüdüğü yer olan Aydın için kullanıyor.

İçeriği sevdiniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.